środa, 31 października 2012

Zimno, zimno! Do drutów!

Zimno się robi. Jagnięciu marzną rączki. Poprawka: marzły.

Włóczka to czyjeś bliżej mi nieznane resztki z banderolą głoszącą "Licorne 4 PHILDAR, 284 029 101", której dwa motki jakiś ebayowiec miał na zbyciu, a ja dorwałam za kosmiczną wartość jednego euro. Bawełna merceryzowana. Włóczka gruba, 76 m / 50 gramów, zalecane druty 3-4. Użyłam czwórek, a dzianina nadal wyszła dość ciasna.


Wzór jest najprostszy z możliwych: nabieramy sześć oczek, zamykamy w okrążenie i dobieramy na prawo do 18 oczek. Potem jak to w skarpetach, bo bokach, dodajemy czterokrotnie cztery oczka w co drugim rzędzie = 34. Na dowolnej wysokości rząd ażuru i potem ściągacz.


Sznurek to łańcuszek z nici  Licorne i białej Essentials Cotton dk,  do której mam słabość.

Rękawiczki (a może takie maleństwa nazywa się "piąstki"?) są grube i mięciutkie.

Zostało mi ponad jeden motek włóczki. Buciki? A może czapka? Co radzicie? Na buciki to chyba trochę za dużo, włóczka jest bardzo wydajna.

Czas dziać dalej!

4 komentarze:

 1. Bawelna w ładnym kolorze, ale... nie ogrzeje Bachorkowi lapek za bardzo. Dobra jest ma letnie wyroby właśnie dlatego, ze nie grzeje. oprócz tego, wyrób ładny i pomysłowy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam inne zdanie. Sama z racji alergii na wełnę ubieram się tylko w bawełnę. Racja, potrzeba więcej warstw. Ubieranie się w bawełnę wiąże się z ubieraniem się na cebulkę. Ale bawełna grzeje bardzo dobrze - jest o tyle lepsza od akrylu, że człowiek się w niej nie zgrzeje. Akryl grzeje, ale za bardzo grzeje, jeśli nie jest akurat, od razu zaczynasz się pocić. A moje ostatnie próby dziergania wełną (po lekach, rzecz jasna) skończyły się dziurką w skórze pod nicią wiodącą i niemożnością dziergania czegokolwiek przez dwa tygodnie.

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

Z chęcią odpowiem na wszystkie pytania, dysponuję również wzorami zamieszczonych dziergotek.